Skip Navigation
 

Aktualności

 

2017-08-17 Werbkowice - zaniedbane krowy

17 sierpnia 2017r. wezwano hrubieszowskich strażaków do Werbkowic, gdzie do silosu po wysłodkach wpadła krowa. Na miejsce udał się zastęp z JRG Hrubieszów i OSP Werbkowice. Na miejscu okazało się, że w ciężkiej sytuacji jest więcej zwierząt.
 

2017-07-16 Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych

W dniu 16.07.2017. r. w Teptiukowie przeprowadzono Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, w których wzięło udział 23 drużyny.
 

2017-06-23 Nabór do sluzby w PSP

Na stronie BIP KP PSP w Hrubieszowie umieszczono informacje o naborze do służby w PSP
 

Ogłoszenie o naborze na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY - KSC

W Biuletynie Informacji Publicznej KP PSP umieszczono ogłoszenie o naborze na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY - KSC.
 

2017-06-09 Szkolenie dla nauczycieli w ramach akcji "Strażak uczy ratować"

9 czerwca 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP odbyło się pierwsze szkolenie dla nauczycieli z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie odbyło się w ramach wojewódzkiej akcji"Strażak uczy ratować" zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką PSP w Lublinie. Szkolenie teoretyczne i praktyczne przeprowadzili strażacy z komendy z uprawnieniami Instruktora Ratownictwa Medycznego: kpt. Piotr Sendecki i mł.ogn. Paweł Sawiniec.
 

2017-05-25 Dzień Strażaka 2017 w KP PSP w Hrubieszowie

25 maja 2017r. Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie zorganizowała obchody Dnia Strażaka. Z tej okazji wręczono strażakom wiele awansów, odznaczeń i nagród. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta w kościele parafialnym Św. Ducha w Hrubieszowie. Następnie odbyła się uroczysta akademia na Sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury. W trakcie akademii rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na plakat „25 lecie Państwowej Straży Pożarnej” zorganizowany przez Hrubieszowski Dom Kultury.
 

Zapraszene na pielgrzymke Strażaków

Organizatorzy Pielgrzymki zapraszają strażaków i sympatyków pożarnictwa na II Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

 

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

Wszystkim Wam, strażakom życzę bezpiecznej służby i z szacunkiem dziękuję za każdy dzień – zwrócił się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak do strażaków z okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka.
 

Zwiększenie środków finansowych dla OSP

Zwiększenie środków finansowych dla OSP
 

2017-04-20 Szkolenie STOP POŻAROM TRAW

20 kwietnia 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyło się szkolenie dla dyrektorów i przedstawicieli szkól z terenu powiatu hrubieszowskiego. Głównym celem spotkania było zapoznanie przedstawicieli szkół z akcją zainicjowaną przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej "STOP POŻAROM TRAW" oraz innymi zagadnieniami związanymi z ochroną p-poz na terenie placówek szkolnych.
 

2017-04-11 Spotkanie Wielkanocne w KP PSP Hrubieszów

Wspólna modlitwa, poświecenie pokarmów Wielkanocnych i składanie sobie wzajemnych życzeń to cel przewodni spotkania Wielkanocnego zorganizowanego 11 kwietnia 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie. W spotkaniu uczestniczył ks. Piotr Ciećkiewicz kapelan strażaków oraz strażacy i pracownicy cywilni z hrubieszowskiej komendy.
 

2017-03-31 powołanie kpt. Piotra Gronowicza na stanowisko komendanta powiatowego

31 marca 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyła się uroczysta zbiorka z udziałem Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st.bryg. Grzegorza Alinowskiego. Podczas zbiórki Lubelski Komendant Wojewódzki PSP wręczył kpt. mgr inż. Piotrowi Gronowiczowi decyzję o powołaniu na Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie z dniem 01.04.2017r.
 

2017-03-29 Powiatowe eliminacje turnieju OTWP Młodzież Zapobiega Pożarom

29 marca 2017r. w obiektach Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Łącznie w eliminacjach wzięło udział 15 uczestników, z tego: - w grupie I - 7 (szkoły podstawowe) - w grupie II - 7 (gimnazja) - w grupie III - 1 (szkoły ponad gimnazjalne) Zwycięzcy każdej z grup będą reprezentować powiat hrubieszowski na eliminacjach wojewódzkich. Zadaniem turnieju jest szerzenie wśród młodzieży profilaktyki przeciwpożarowej. Podczas spotkania szeroko omówiono również szkodliwość wypalania traw oraz akcję „Stop pożarom traw! 2017".
 

Ruszyła kampania „Stop pożarom traw”! 2017

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety, wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.
 

2017-03-21 List Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego

List Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego.
 

2017-02-17 List od Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka

List od Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka
 

2017-02-10 Wystąpienie wiceministra Jarosława Zielińskiego

Wystąpienie wiceministra Jarosława Zielińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowane do strażaków i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej
 

2017-01-31 Pożegnanie bryg. Piotra Kierepki

31 stycznia 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne bryg. Piotra Kierepki odbyło się uroczyste zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie. Od 1 lutego pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP powierzono st.bryg. Dariuszowi Bednarzowi.
 

Film z życzeniami światecznymi ministra SWiA Mariusza Błaszczaka

Film z życzeniami światecznymi ministra SWiA Mariusza Błaszczaka.
 

2016-12-21 Werbkowice pożar oficyny w zespole pałacowym

21 grudnia 2016r. ok godz. 02.20 w Werbkowicach przy ul. Parkowej doszło do dużego pożaru zabytkowego budynku – oficyny wschodniej zespołu pałacowego. Oficyna w większości była nieużytkowana z wyłączeniem jednego mieszkania. Pożar strawił dach na całym budynku oraz większość stropu. W wyniku działań obronnych strażaków ogień nie przedostał się do wnętrza mieszkania oraz nie rozprzestrzenił się na znajdujący się obok również zabytkowy pałac.
 

2016-12-09 IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Hrubieszowie.

9 grudnia w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Hrubieszowie. Delegaci ze wszystkich gmin z terenu powiatu hrubieszowskiego m.in. udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi , przyjęli sprawozdanie z działalności i plan pracy na kolejna kadencję oraz wybrali nowy zarząd.
 

Zimowe i Sylwestrowe zagrożenia - poradniki

Materiały przygotowane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dotyczące problematyki zagrożeń występujących w okresie zimy: Jak przygotować się do zimy, Bezpieczeństwo na lodzie, Jak przygotować się na podróż zimą

Materiały Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dotyczące korzystania z fajerwerków -

 

Kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność".

25 października 2016 roku ruszyła kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność".
 

2016-10-21 Ćwiczenia KSRG 2016

21 października na obiektach Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyły się ćwiczenia doskonalące – warsztaty medyczne dla jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pod kryptonimem „Ratownik medyczny 2016”
 

ogłoszenie o wyborze oferty

Ogłoszenie o wyborze
 

Zapytanie ofertowe na samochód dostawczy

1. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie samochodu dostawczego wraz z wskazanym wyposażeniem. Samochód w kolorze czerwonym, oklejony wg. norm obowiązujących w Państwowej Straży Pożarnej, wyposażony w radiostację cyfrowo-analogową, sygnały świetlne w technologii LED i modulator dźwiękowy wg. norm dla pojazdu uprzywilejowanego.
 

Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci.

Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.
 

2015-05-25 Wręczenie nagród z konkursu plastycznego

23 maja 2016 r. komisja konkursowa w KPPSP w Hrubieszowie wyłoniła 14 prac plastycznych związanych z projektem Edukacja pożarowa dzieci ze szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Prace plastyczne wykonane przez uczniów 5 szkół podstawowych z terenu powiatu hrubieszowskiego dotyczył tematu: "Zgaś ryzyko - ogień w lesie, na polu i na łące".
 

2016-05-17 Dzień Strażaka

17 maja 2016r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyły się obchody Dnia Strażaka 2016
 

2016 13 i 15 maja - Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2016

W dniach 13 i 15 maja 2016 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie zorganizowali Dni Otwarte Funduszy Europejskich w swojej jednostce. W tych dniach chętni mogli zwiedzić jednostkę ratowniczo-gaśniczą oraz Powiatowe Stanowisko Kierowania. Dla dzieci największą atrakcją było jazda wozem bojowym oraz przymierzanie munduru.
 

2016-05-08 I Pielgrzymka Strażaków

W dniu 8 maja 2016 r. odbyła się I Pielgrzymka Strażaków Powiatu Hrubieszowskiego do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie. Pielgrzymka odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych, kompanii honorowej OSP Mieniany, strażaków z powiatu hrubieszowskiego i chełmskiego, rodzin i sympatyków strażackich oraz delegacji innych służb mundurowych.
 

2016-05-05 Husynne gm. Hrubieszów - ciągnik w rz. Bug

5 maja 2016r. w miejscowości Husynne gm. Hrubieszów kierujący ciągnikiem rolniczym prowadząc prace polowe agregatem przez nierozwagę zjechał z 5 metrowej skarpy do rzeki Bug. Kierowcy udało się wyskoczyć zanim ciągnik wpadł do wody.
 

Informacja - o skutkach wypalania traw

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym zawsze gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Pamiętajmy, że pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. Stwarzają też niebezpieczeństwo dla podróżujących, gdyż dym znacznie ogranicza widoczność, co może doprowadzić do groźnych wypadków i kolizji.
Angażują również wiele zastępów ratowniczych, których pomoc może być potrzebna w tym samym czasie w innym miejscu, gdzie naprawdę zagrożone jest życie i zdrowie ludzi.

Wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych jest zabronione. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności. Za wywołanie pożaru traw grożą poważne konsekwencje prawne, może też to skutkować utratą dopłat bezpośrednich z Unii Europejskiej.

 

2016-03-30 Eliminacje Powiatowe OTWP

W dniu 30 marca 2016 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
 

2016-03-10 Uroczysta narada

10 marca 2016 r, w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyła się uroczysta narada z udziałem bryg. Grzegorza Alinowskiego Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP , władz samorządowych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z KPPSP w Hrubieszowie.
 

Zgaś Ryzyko 2015

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie w ramach kampanii edukacyjno-prewencyjnej pod hasłem ,,ZGAŚ RYZYKO” przypomina, że użytkowanie urządzeń grzewczych na paliwo stałe w domach i lokalach mieszkalnych, to co roku zwiększona ilość pożarów i zdarzeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla, popularnie nazywanym czadem lub cichym zabójcą.
 

2015-11-09 Strażacy z Hrubieszowa najlepsi w województwie

W dniu 9 listopada 2015 r w Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 2 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim rozegrały się Mistrzostwa Województwa Strażaków w Halowej Piłce Nożnej. Strażacy z Hrubieszowa obronili swój tytuł mistrza.
 

2015-10-22 Ćwiczenia zgrywające KSRG

22 października 2015r. odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek: Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Służb Leśnych
 

2015-10-19 STRAŻACY NIE TYLKO GASZĄ POŻARY

W dniu 16 października br. na stadionie MLKS „Kryształ” w Werbkowicach odbył się mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim. Tym razem lepsi okazali się strażacy z Hrubieszowa pokonując gości 8:3.
 

2015-05-20 Dzień Strażaka 2015

20 maja 2015r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyły się obchody dnia Strażaka 2015 połączone z przekazaniem samochodu ratowniczo-gaśniczego i motopompy przeciw-powodziowej dużej wydajności.
 

Dni otwarte Funduszy Europejskich.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie zapraszają do swojej jednostki przy ul. Grodeckiej 36 na Dni Otwarte Funduszy Europejskich.
 

2015-03-25 Eliminacje Powiatowe OTWP

W dniu 25 marca 2015 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
 

2015-03-31 Przyjęcie planu Operacyjno-ratowniczego

Informacja Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie o przyjęciu Planu Operacyjno-Ratowniczego dla zakładu dużego ryzyka zlokalizowanego na terenie woj. lubelskiego.
 

„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”

„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” Ogłaszamy XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015
 

2014-12-05 Komunikat w spr. elektrowni na Ukrainie

Sytuacja na Ukrainie: brak jakiegokolwiek zagrożenia w związku z incydentem w elektrowni jądrowej na Ukrainie – 5 grudnia 2014 r.
 

2014-11-13 Odznaczenie dla Komendanta Kierepki

Złotą odznaką za zasługi w pracy penitencjarnej uhonorowany został bryg. Piotr Kierepka - Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Hrubieszowie.
 

Hrubieszowscy strażacy Mistrzami Województwa Lubelskiego

7 listopada 2014 r. w hali sportowej Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Ciesielczuka 2 odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Halowej Piłce Nożnej. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie.
 

2014-11-06 pożar w Mirczu

6 listopada 2014r. w Mirczu doszło do pożaru w brykieciarni słomy. Pożar rozprzestrzenił się również na dach znajdującej się w pobliżu stacji kontroli pojazdów.
 

2014-10-30 Ćwiczenia KSRG

W dniu 30.10.2014 r. odbyły się ćwiczenia doskonalące jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, które miały charakter rajdu ćwiczebnego podczas którego jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych realizowały wyznaczone zadania operacyjno-techniczne na poszczególnych etapach ćwiczeń.
 

2014-09-25 Mecz piłkarski Tomaszów Lub. - Hrubieszów

Drużyny towarzysko zagrały już 12 raz. Tegoroczne spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym ( 5:5 ). Drużyny rywalizowały pod wodzą swoich komendantów: st. bryg. Stanisław Kielecha - Tomaszów Lubelski oraz bryg. Piotra Kierepki – Hrubieszów.
 

2014-07-01 pożar Gockiej chaty w Masłomęczu

Prawdopodobnie uderzenie pioruna spowodowało pożar jednej z chat w Wiosce Gotów w Masłomęczu. Do zdarzenia doszło ok godz. 0.24. Zapaliła się największa z chat w wiosce - skansenie.
 

2014-05-27 Dzień Strażaka 2014

W Hrubieszowskim Domu Kultury 27 maja 2014 r. odbył się Dzień Strażaka. Funkcjonariusze z KPPSP w Hrubieszowie z tej okazji otrzymywali awanse i odznaczenia. Ważnym elementem uroczystości było również wręczenie Decyzji Komendanta Głównego PSP dotyczącej włączenia jednostki OSP Turkowice do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
 

2014-05-15 Silny wiatr powala drzewa

15 maja 2014 r strażacy 14 razy wyjeżdżali do drzew uszkodzonych przez silny wiatr.
 

,,BEZPIECZNIEJ Z PAŃSTWOWĄ STRAŻĄ POŻARNĄ W HRUBIESZOWIE’’

Pod tym hasłem w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Hrubieszowie w dniach od 5 do 9 maja 2014 r. w godz. 7.30-15.30 został zorganizowany pokaz sprzętu zakupionego w ramach projektu: „Poprawa systemu bezpieczeństwa chemiczno-ekologicznego na obszarach powiatów: hrubieszowskiego, krasnostawskiego i włodawskiego”.
 

2014-03-26 Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 26 marca 2014 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
 

2014-01-30 Pożar budynku mieszkalnego w Mienianach - droga do miejsca całkowicie zawiana.

Niezwykle trudny dojazd do palącego się budynku mieszkalnego, w którym mogła znajdować się kobieta. Droga do miejsca zdarzenia była całkowicie zawiana.
 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PSP

Zapraszamy szkoły do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Komendy Głównej PSP.pt.: „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!”
 

Szkolenie pionu operacyjnego i kontrolno-rozpoznawczego PSP woj. lubelskiego.

W dniach 12-13 grudnia 2013 roku w Hrubieszowie odbyło się szkolenie dla kadry kierowniczej oraz pionu operacyjnego i kontrolno-rozpoznawczego Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. lubelskiego
 

2013-12-11 Odznaczenia Prezydenckie dla mł.kpt. Piotra Sendeckiego i st.kpt. Jacka Pudło

11 grudnia 2013 roku w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, połączona z wręczeniem odznaczeń. W czasie uroczystości odznaczono Krzyżem Zasługi i Medalami Za Długoletnią Służbę strażaków Państwowej Straży Pożarnej z woj. lubelskiego. Uroczystego wręczenia odznaczeń, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego, dokonał: Wicewojewoda Lubelski - Marian Starownik oraz Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Tadeusz Milewski. W gronie odznaczonych znalazło się dwóch funkcjonariuszy z KPPSP w Hrubieszowie.
 

2013-10-29 Ćwiczenia zgrywające w Orlenie

29 października 2013r. na obiektach Orlen Gazu Sp. z o.o. w Hrubieszowie odbyły się ćwiczenia zgrywające dla jednostek krajowego Systemu ratowniczo-Gaśniczego oraz pozostałych jednostek współtworzących system bezpieczeństwa powiatu hrubieszowskiego.
 

2013-09-18 jubileuszowy mecz towarzyski

18 września na stadionie HOSiR w Hrubieszowie odbył się mecz towarzyski piłki nożnej z okazji jubileuszu 10 lecia spotkań (od 18 września 2003) pomiędzy reprezentacjami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie oraz KP PSP w Tomaszowie Lubelskim.
 

2013-09-11 wręczenie strojów sportowych

TUnŻ "WARTA"S.A. ufundowała strażakom z KPPSP w Hrubieszowie komplet strojów sportowych. Uroczystego wręczenia dokonał Wojciech Kowalczyk Dyrektor Makroregionu Południowo-Wschodniego oraz Eugeniusz Księżyk, Dyrektor Agencji Autoryzowanej TUiR Warta S.A. w Hrubieszowie
 

2013-05-28 Dzień Strażaka

28.05.2013r Komenda Powiatowa PSP obchodziła Dzień Strażaka
 

2013-05-02 pożar w Hrubieszowie na ul. Cichej

2 maja 2013 r o godz. 01:47 zgłoszono do hrubieszowskiej straży pożarnej pożar dwóch budynków mieszkalnych w zwartej zabudowie oraz pomieszczenia gospodarcze.
 

2013-03-22 Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 22 marca 2013 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach brało udział ogółem 12 uczniów, w tym; - 6 uczniów ze szkół podstawowych, - 5 uczniów ze szkół gimnazjalnych, - 1 uczeń ze szkoły ponadgimnazjalnej.
 

2013-02-05 Wybuch gazu w Hrubieszowie

5 lutego 2013 w Hrubieszowie w jednym w mieszkaniu w bloku przy ul. Polnej doszło do wybuch gazu propan-butan. Z zeznań właściciela mieszkania, który przebywał w mieszkaniu podczas wybuchu wynikało, że na kuchence gazowej podłączonej do butli z gazem 11kg propan-butan, gotowana była woda, która prawdopodobnie zalała ogień w kuchence i spowodowała ulatnianie się gazu. Po upływie pewnego czasu właściciel wchodząc do kuchni zapalił papierosa inicjując wybuch.
 

NIE WYPALAJ TRAW !!!

Apel do wyobraźni, jeżeli nasze samochody i ludzie pracują w terenie i w tym samym czasie wybucha pożar w mieszkaniu, czy następuje wypadek, gdzie strażak jest potrzebny ze sprzętem, który tylko my posiadamy to też dotrzemy, ale minutę później i tu raczej nie potrzeba większej wyobraźni, żeby przewidzieć skutki.
 
 
« powrót|drukuj