Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń » 2016 rok

2016-05-05 Husynne gm. Hrubieszów - ciągnik w rz. Bug

 5 maja 2016r. w miejscowości Husynne gm. Hrubieszów  kierujący ciągnikiem rolniczym prowadząc prace polowe  agregatem przez nierozwagę zjechał z  5 metrowej skarpy do  rzeki Bug. Kierowcy udało się wyskoczyć zanim ciągnik wpadł do wody.

Strażacy w momencie przybycia zastali ciągnik w rzece, nad powierzchnię wody wystawała jedynie część przedniego koła. Ze zbiornika paliwa wypływał olej napędowy tworząc oleistą plamę  na powierzchni wody.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji  oraz działaniach ratowniczych mających na celu zabezpieczenie wody w rzece przed skażeniem oraz wydobycie ciągnika z wody. Strażacy wykorzystując łódź  podpłynęli w pobliże wycieku i rozstawili pływającą zaporę sorpcyjną w celu zebrania  plamy olejowej. Po dojeździe na miejsce akcji zastępu GBM 2/8 z wciągarką z jednostki OSP Stefankowice przystąpiono do wydobycia pojazdu na brzeg. Strażacy w ubraniach wypornościowych podczepili linę, a następnie przy pomocy wciągarki wyciągnięto ciągnik na brzeg.  Na miejscu zdarzenia była również Policja i Straż Graniczna.

 

 
 
« powrót|drukuj