Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń » 2013 rok

2013-05-02 pożar w Hrubieszowie na ul. Cichej

 Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że płoną dwa budynki mieszkalne, drewniane.  Ogień obejmował poddasza obu budynków oraz pomieszczenie gospodarcze.  Strażacy podali cztery prądy w na palące się poddasza oraz dwa prądy w obronie budynku znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie. Po przybyciu jednostek OSP podano kolejne prądy wody. Zakład Energetyczny na polecenie  kierującego akcją odciął prąd na całej ulicy. Ze względu na utrudniony dostęp na miejsce pożaru zadysponowano podnośnik hydrauliczny, za pomocą którego z góry gaszono palące się poddasza.

Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych  przeszukali palące się pomieszczenia by upewnić się czy w pomieszczeniach nikt nie pozostał.

Ze względu na duże zapotrzebowanie w wodę do celów gaśniczych, strażacy oprócz korzystania z hydrantów, przeprowadzili dowożenie wody ze zbiornika p-poż mieszczącego się na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Dyżurny Policji i Urząd Miasta zorganizowali pogorzelcom tymczasowe lokum. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przejął dalszą opiekę nad poszkodowanymi i zabezpieczył im najpotrzebniejsze rzeczy.

Oprócz strażaków (44 osób) na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Zakład Energetyczny, Straż Miejska, MOPS, Przedstawiciel Urzędu Miasta, pododdział gaśniczy Jednostki Wojskowej.

Pożar prawdopodobnie powstał w drewnianym budynku gospodarczym w którym przechowywany był opał. Dalsze dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

Straty wstępnie oszacowano na 800 tys zł, uratowano mienie o wartości 350 tys. zł.

Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin, brało w niej udział  68 osób. Zużyto ok. 200 000 litrów wody.

 

GALERIA ZDJĘĆ fot. mł.kpt. Piotr  Sendecki

 
 
« powrót|drukuj